Opis
Charakterystyka Sava Intensa UHP 2 225/40 R18 92 Y
To sportowa opona w ekonomiczny wydaniu. Asymetryczny bieżnik Sava Intensa UHP 2 charakteryzuje się poszerzoną strefą styku z podłożem. Model pewnie trzyma się asfaltu i zapewnia skuteczność hamowania. Szerokie bloki w strefie barkowej odpowiadają za utrzymanie prawidłowego kierunku jazdy w trakcie dynamicznego pokonywania zakrętów. Równocześnie rozwiązanie przekłada się na maksymalnie skrócone drogi hamowania. Wewnętrzna konstrukcja Sava Intensa UHP 2 oferuje efektywną współpracę ogumienia z kierowcą. Szybka reakcja na ruchy kierownicy pozwala na dobre osiągi na suchych drogach. Natomiast krzemionka zawarta w składzie mieszanki gumowej wspiera przyczepność w czasie deszczu.
Zalety opon Sava Intensa UHP 2
- Zredukowane straty energii i mniejsze zużycie paliwa
- Zwiększona odporność na ścieranie dla dłuższej eksploatacji
- Sportowe osiągi na każdej nawierzchni dzięki szerokiej obręczy barkowej i konstrukcji opony
Zastosowanie opon Sava Intensa UHP 2
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Sava |
| Model bieżnika | Intensa UHP 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 579505 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 9,05 kg |







