Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 2 SUV 265/40 R22 106 W
Model Michelin CrossClimate 2 SUV jest produkowany z mieszanki gumowej najwyższej klasy z dodatkiem krzemionki. Dzięki temu ogumienie cechuje ponadprzeciętna odporność na zużycie oraz zachowanie wysokich parametrów w każdych warunkach występujących w klimacie umiarkowanym przez cały rok. Kierunkowy układ bieżnika ze sfazowanymi klockami zapewnia doskonałe hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni. Dzięki takiej budowie bieżnik świetnie radzi sobie z usuwaniem nadmiaru wody oraz błota pośniegowego. Pełna przyczepność w warunkach zimowych jest zachowana przez cały okres użytkowania dzięki technologii EverGrip. Ogumienie Michelin CrossClimate 2 SUV zapewnia niezwykle długi okres użytkowania dzięki usztywnionym bokom i wzmocnionej konstrukcji z podwójnym karkasem. Dzięki temu opona pozwala na użytkowanie w długim okresie, z uwzględnieniem okazyjnej jazdy w umiarkowanych warunkach terenowych.
Zalety opon Michelin CrossClimate 2 SUV
- Pełne bezpieczeństwo przez cały rok
- Ponadprzeciętna odporność na zużycie oraz uszkodzenie
- Doskonałe hamowanie w każdych warunkach
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 2 SUV
Opona przeznaczona jest do samochodów typu SUV – do jazdy po drogach utwardzonych, ale też okazjonalnego użytku w umiarkowanym terenie.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 2 SUV |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/40 R22 |
| Kod producenta | 286675 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 106 (do 950 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 14,986 kg |







