Opis
Charakterystyka Kumho Ecsta HS52 215/55 R16 93 V
Kumho Ecsta HS52 to model zaprojektowany przede wszystkim dla sedanów klasy premium o nieco sportowej charakterystyce prowadzenia. Ogumienie bardzo dobrze równoważy osiągi oraz komfort jazdy. Dzięki temu pozwala zarówno na wygodną podróż, jak i dynamiczne prowadzenie. Asymetryczny bieżnik tego modelu zapewnia stabilne i pewne pokonywanie zakrętów dzięki mocnej strefie zewnętrznej oraz bezpieczeństwo na mokrej drodze dzięki szerokim kanałom w obszarze wewnętrznym. Trójwymiarowe samoblokujące lamele dostarczają wysoką skuteczność hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Za wysoką przyczepność odpowiedzialna jest również mieszanka gumowa, zawierająca w składzie żywice, polimery oraz mocno rozproszoną krzemionkę. Skład mieszanki przekłada się na szeroki obszar styku z nawierzchnią, co procentuje nie tylko wysoką przyczepnością, ale również równomiernym i powolnym zużyciem. Optymalnie rozłożone klocki bieżnika pozwoliły również obniżyć poziom hałasu toczenia.
Zalety opon Kumho Ecsta HS52
- Samoblokujące lamele 3D zapewniające skuteczne hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni
- Mieszanka gumowa zapewniająca wysoką przyczepność oraz powolne i równomierne zużycie
- Szerokie kanały obwodowe obniżające ryzyko aquaplaningu
Zastosowanie opon Kumho Ecsta HS52
Opony przeznaczone na sezon letni do użytku w samochodach osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem sedanów o sportowej charakterystyce prowadzenia.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Kumho |
| Model bieżnika | Ecsta HS52 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R16 |
| Kod producenta | 8808956361709 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 8,962 kg |







