Opis
Charakterystyka Firestone Roadhawk 175/65 R15 84 H
Firestone Roadhawk to model dla kierowców, którzy oczekują dobrych osiągów i długiego okresu użytkowania za rozsądną cenę. Opona przygotowana jest do jazdy zarówno po mieście, jak i w trasie. Ogumienie zapewnia bezpieczny poziom przyczepności na nawierzchniach mokrych i suchych oraz efektywne hamowanie. Na suchym asfalcie droga hamowania została zmniejszona aż o 3 m w odniesieniu do poprzedniego modelu. Zwiększona liczba nacięć w asymetrycznym bieżniku Firestone Roadhawk odpowiada natomiast za doskonałe trzymanie się mokrych nawierzchni. Niezależne testy potwierdziły również, że ten model nawet po przejechaniu 20 tys. km zachowuje swoje właściwości jezdne.
Zalety opon Firestone Roadhawk
- Zwiększona o 20% odporność na zużycie w stosunku do modelu poprzedniej generacji oraz opon z tej samej półki cenowej
- Mieszanka gumowa wspomagająca hamowanie na mokrych nawierzchniach
- Skrócona o 3 m droga hamowania na suchej nawierzchni w porównaniu do poprzedniego modelu
Zastosowanie opon Firestone Roadhawk
Opona przeznaczona do samochodów w nadwoziu hatchback oraz sedan.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Roadhawk |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 175/65 R15 |
| Kod producenta | 3286341816419 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 84 (do 500 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 6,711 kg |







