Opis
Charakterystyka Bridgestone Potenza S001 255/35 R19 96 Y
Bridgestone Potenza S001 to letnie opony przeznaczone do wykorzystania w samochodach dysponujących ponadprzeciętnymi osiągami. Parametry jezdne oferowane przez ogumienie Bridgestone Potenza S001, muszą sprostać wysokiej mocy samochodów sportowych i sedanów klasy premium. Zastosowanie asymetrycznego bieżnika, szerokiego i mocnego żebra opony oraz sztywnych klocków barkowych pozwala na szybką i dynamiczną jazdę w zakrętach. Dodatkowo odpowiedni kąt nachylenia rowków skraca drogę hamowania. Mieszanka z krzemionką, stosowana do produkcji Bridgestone Potenza S001, bardzo dobrze odprowadza ciepło, a w efekcie przedłuża okres użytkowania ogumienia. Wewnętrzna strona bieżnika skutecznie odprowadza wodę, mocno ograniczając ryzyko wystąpienia aquaplaningu.
Zalety opon Bridgestone Potenza S001
- Krótka droga hamowania
- Wydłużona żywotność dzięki efektywnemu odprowadzaniu ciepła
- Wysoka przyczepność również na mokrej nawierzchni
Zastosowanie opon Bridgestone Potenza S001
Opona skonstruowana z myślą o samochodach dysponujących dużą mocą i wysokimi osiągami. Zalecana do pojazdów sportowych, luksusowych limuzyn i sedanów klasy premium.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Potenza S001 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/35 R19 |
| Kod producenta | 3286340813310 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Waga | 11,607 kg |
| Informacje dodatkowe | AUD A4 [AU491];A |







