Opis
Charakterystyka Uniroyal RainSport 5 235/55 R17 99 V
Wszystkie modele Uniroyal zapewniają skuteczne odprowadzanie wody. Ten jednak robi to szczególnie precyzyjnie. Asymetryczny bieżnik RainSport 5 wyposażono w ulepszoną wersję technologii Skóry Rekina, popularnej w modelach linii RainSport. Uzbrojone w nią rowki obwodowe doskonale odprowadzają wodę, bez ryzyka pojawienia się aquaplaningu, nawet podczas szybkiej jazdy. Nowością są też nowatorskie rowki Aqua-Twist. Wspomagają one drenaż, dzięki czemu znacząco zwiększa się przyczepność opony na mokrej nawierzchni. Mieszanka gumowa jest odporna na zużycie, a wzmocniona konstrukcja zewnętrznego barku gwarantuje równomierne ścieranie się bieżnika. Natomiast sztywna podstawa wraz z szerokim żebrem centralnym, umożliwiają sportową jazdę na suchej drodze.
Zalety opon Uniroyal RainSport 5
- Usztywniony bark zewnętrzny dla większej stabilności w trakcie manewrowania, bez względu na pogodę
- Równomierny rozkład ciśnienia dla cichszej jazdy
- Doskonała odporność na uszkodzenia oraz ścieranie
Zastosowanie opon Uniroyal RainSport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainSport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R17 |
| Kod producenta | 03610810000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,743 kg |







