Opis
Charakterystyka Uniroyal RainExpert 3 155/65 R13 73 T
Ten letni model zaprojektowano z myślą o maksymalnej redukcji zjawiska aquaplaningu. Asymetryczny bieżnik Uniroyal RainExpert 3 wykorzystuje technologię Skóry Rekina. Jej główny atut polega na skutecznym i szybkim odprowadzaniu wody. Nawet podczas jazdy z wysoką prędkością woda nie tworzy wirów, tylko łagodnie spływa. W efekcie opona zachowuje właściwą trakcję bez względu na intensywność opadów. Trakcję poprawia również odpowiednia mieszanka gumowa, która zachowuje swoje właściwości nawet na mokrym asfalcie. Dzięki niej RainExpert 3 bardzo dobrze trzyma się w zakrętach.
Zalety opon Uniroyal RainExpert 3
- Technologia Skóra Rekina minimalizująca powstawanie turbulencji na mokrej nawierzchni
- Krótkie drogi hamowania dzięki nowoczesnej mieszance gumowej
- Zoptymalizowany kontakt z nawierzchnią dla mniejszego spalania paliwa
Zastosowanie opon Uniroyal RainExpert 3
Opony przeznaczone do samochodów kompaktowych, klasy średniej, wyższej oraz typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainExpert 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 155/65 R13 |
| Kod producenta | 03627380000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 73 (do 365 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 5,001 kg |







