Opis
Charakterystyka Pirelli Winter Sottozero 3 285/35 R20 104 V
Ten model zaprojektowano we współpracy z producentami samochodów klasy premium. Oznacza to, że jest nastawiony na rewelacyjne osiągi oraz wysokie parametry bezpieczeństwa, bez względu na wymagające warunki zimowe. Układ kierunkowego bieżnika Pirelli Winter Sottozero 3 przypomina podwójny grot strzały. Takie ułożenie skutkuje zachowaniem prawidłowej trakcji na śniegu. Dwa szerokie rowki obwodowe efektywnie odprowadzają wodę, gwarantując bezpieczeństwo na mokrej szosie. Lamele umieszczone w centralnej części wspierają osiągi na śniegu, natomiast lamele 3D na obręczach barkowych zapewniają pewne prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni. Przyczepność w ujemnych temperaturach wspomaga funkcjonalna mieszanka gumowa.
Zalety opon Pirelli Winter Sottozero 3
- Zygzakowate brzegi rowków obwodowych dla lepszej przyczepności na śniegu
- Rewelacyjne prowadzenie na śliskiej drodze dzięki ułożeniu rowków w kształt podwójnego grotu strzały
- Mieszanka gumowa dopasowana do pracy w niskiej temperaturze
Zastosowanie opon Pirelli Winter Sottozero 3
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Winter Sottozero 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 285/35 R20 |
| Kod producenta | 2310900 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 75 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Mercedes (MO) |
| Waga | 13,351 kg |







