Opis
Charakterystyka Uniroyal RainSport 5 245/45 R19 102 Y
Wszystkie modele Uniroyal nastawione są na jak najbardziej skuteczne usuwanie wody. Ten jednak robi to szczególnie precyzyjnie. Asymetryczny bieżnik RainSport 5 wyposażono w ulepszoną wersję technologii Skóry Rekina, popularnej w modelach linii RainSport. Uzbrojone w nią rowki obwodowe wyśmienicie odprowadzają wodę, bez ryzyka pojawienia się aquaplaningu, nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością. Nowością są też nowatorskie rowki Aqua-Twist. Usprawniają one drenaż, dzięki czemu znacząco zwiększa się przyczepność opony na mokrej nawierzchni. Mieszanka gumowa jest odporna na zużycie, a wzmocniona konstrukcja zewnętrznego barku zapewnia równomierne ścieranie się bieżnika. Natomiast sztywna podstawa wraz z szerokim żebrem centralnym, umożliwiają sportową jazdę na suchej drodze.
Zalety opon Uniroyal RainSport 5
- Usztywniony bark zewnętrzny dla poprawy stabilności w trakcie manewrowania, bez względu na pogodę
- Równomierne rozłożenie ciśnienia dla cichszej jazdy
- Doskonała wytrzymałość na uszkodzenia oraz ścieranie
Zastosowanie opon Uniroyal RainSport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainSport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/45 R19 |
| Kod producenta | 03610960000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,085 kg |







