Opis
Charakterystyka Nexen Winguard Sport 2 255/35 R19 96 V
Ten wzorowany na swoim poprzedniku zimowy model klasy średniej wyróżnia się wzmocnioną konstrukcją oraz udoskonalonym układem bieżnika. Rowki ułożone w kształt litery V zazębiają się w części opony. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogumienie jest w stanie zachować trakcję zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania na pokrytej śniegiem nawierzchni. Również zygzakowate rowki wzmacniają przyczepność na śniegu. Ich celem jest także obniżenie ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Duża zawartość krzemionki w mieszance gumowej Nexen Winguard Sport 2 zapewnia bezpieczne osiągi w niskich temperaturach.
Zalety opon Nexen Winguard Sport 2
- Gęsta sieć zimowych lameli 3D dla większej przyczepności na śniegu
- Wysoka odporność na aquaplaning oraz dodatkowe krawędzie wgryzające się w śnieg
- Zazębiające się bloki w centralnej strefie dla poprawy osiągów na lodzie i śniegu
Zastosowanie opon Nexen Winguard Sport 2
Opona zimowa przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Winguard Sport 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/35 R19 |
| Kod producenta | 8807622199707 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,89 kg |







