Opis
Charakterystyka Michelin Primacy 4 195/65 R15 95 H
Michelin Primacy 4 to letni model, który gwarantuje nie tylko osiągi. Oferuje również wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niesamowitą wytrzymałość na zużycie. Asymetryczny wzór bieżnika umożliwia rozwijanie wysokich prędkości z zachowaniem pełnej stabilności jazdy. Cztery rowki obwodowe, we współpracy ze zwiększoną liczbą nacięć na barkach, zapewniają maksymalnie skróconą drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz zabezpieczają przed aquaplaningiem. Pewne hamowanie Michelin Primacy 4 podczas opadów to także zasługa mieszanki gumowej EverGrip. Odporna na ścieranie mieszanka zapewnia swoje wysokie właściwości przez cały okres użytkowania, dzięki czemu nawet tuż przed wymianą oferuje przyczepność i bezpieczeństwo. Zawdzięcza to także równomiernemu rozkładowi sił podczas kontaktu z nawierzchnią.
Zalety opon Michelin Primacy 4
- Aż o 22% więcej rowków dla szybszego odprowadzenia wody z powierzchni opony
- Zasięg zwiększony o 20% w porównaniu do modelu poprzedniej generacji
- Maksymalnie skrócona droga hamowania, nawet przy znacznym zużyciu ogumienia
Zastosowanie opon Michelin Primacy 4
Opona przeznaczona do samochodów osobowych, typu SUV i z napędem 4×4.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Primacy 4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/65 R15 |
| Kod producenta | 278806 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,163 kg |







