Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate Camping 215/75 R16 113 R
Michelin CrossClimate Camping to całoroczny model zaprojektowany specjalnie do użytku w samochodach kempingowych. Kierunkowy bieżnik Michelin V-Shape zapewnia odpowiedni poziom przyczepności i kontroli na suchej i mokrej drodze, a także w warunkach zimowych. Ponadto wzór bieżnika został przystosowany do użytku w lekkich warunkach terenowych, dzięki czemu umożliwia bezpieczne i pewne poruszanie się po drogach gruntowych oraz żwirowych, a także na nawierzchni trawiastej. Mieszanka gumowa, z której powstaje model Michelin CrossClimate Camping pochodzi z opon ciężarowych, przez co cechuje się wyjątkową odpornością na zużycie. Wzmocniona konstrukcja karkasu zapewnia mu natomiast odporność na odkształcenia, nawet podczas dłuższych postojów samochodu kempingowego.
Zalety opon Michelin CrossClimate Camping
- Całoroczny bieżnik Michelin V-Shape zapewniający skuteczność przez cały rok
- Dostosowane do lekkich warunków terenowych dla maksymalnej swobody podczas wycieczek
- Mocna konstrukcja zapewniająca odporność na uszkodzenia i odkształcenia
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate Camping
Opony całoroczne stworzone do użytku w autach kempingowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | dostawczy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate Camping |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/75 R16 |
| Kod producenta | 559355 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 113 (do 1150 kg) |
| Indeks prędkości | R (do 170 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | CEV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 14,091 kg |







