Opis
Charakterystyka Dunlop Sport All Season 215/55 R18 99 V
Ten całoroczny model został przystosowany do sportowej jazdy przez cały rok. Asymetryczny bieżnik Dunlop Sport All Season został podzielony na dwie strefy, które odpowiadają za różne aspekty. Obręcz barkowa zbudowana z masywnych klocków zapewnia precyzyjne prowadzenie na suchej drodze i doskonałe trzymanie w zakrętach. Środkowa część skupia się na odprowadzaniu wody, dzięki czemu model utrzymuje bezpieczny poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Za właściwości jezdne w warunkach zimowych odpowiada gęsta sieć lameli. Skutecznie „łapią się” śniegu, utrzymując trakcję. Twardsza mieszanka gumowa procentuje lepszymi osiągami na suchych nawierzchniach, z kolei budowa opony gwarantuje bezpieczeństwo zimą.
Zalety opon Dunlop Sport All Season
- Asymetryczny, wielozadaniowy wzór bieżnika podzielony na strefy
- Duża odporność na zużycie oraz uszkodzenia dzięki mieszance gumowej o sztywniejszych właściwościach
- Zredukowane opory toczenia i mniejsze zużycie paliwa
Zastosowanie opon Dunlop Sport All Season
Opona przeznaczona do samochodów sportowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Sport All Season |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R18 |
| Kod producenta | 583575 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 12,86 kg |







