Opis
Charakterystyka Continental SportContact 7 265/30 R20 94 Y
Continental SportContact 7 to model zapewniający najwyższy poziom osiągów i bezpieczeństwa. Dzięki współpracy miękkiej mieszanki BlackChilli ze sztywną konstrukcją opona oferuje efektywniejsze hamowanie i większą odporność na zużycie w porównaniu do poprzedniej generacji. Continental SportContact 7 pozwala na skuteczne wykorzystanie dużej mocy samochodów różnego rodzaju. Sprawdzi się zatem nie tylko w sportowych modelach, czy samochodach osobowych o sportowej charakterystyce prowadzenia, ale również w mocnych kompaktowych hatchbackach, pojazdach poddanych tuningowi oraz autach sportowych wykorzystujących napęd elektryczny.
Zalety opon Continental SportContact 7
- Najwyższy poziom sportowych osiągów
- Większa odporność na ścieranie i krótsza odległość hamowania w porównaniu do poprzedniej generacji
- Szeroka możliwość zastosowań
Zastosowanie opon Continental SportContact 7
Opona przeznaczona do samochodów sportowych, osobowych i kompaktowych o dużej mocy, w tym również pojazdów tuningowanych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | SportContact 7 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/30 R20 |
| Kod producenta | 03114010000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 94 (do 670 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,007 kg |







