Opis
Charakterystyka Pirelli Cinturato Winter 3 205/50 R17 93 V
Pirelli Cinturato Winter 3 to zimowy model klasy premium opracowany dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu w sezonie zimowym. Dzięki gęstej sieci kanałów oferuje przyczepność i kontrolę na śniegu oraz skuteczne odprowadzanie wody. Zygzakowaty kanał centralny w połączeniu z podłużnymi kanałami poprzecznymi zwiększa ochronę przed aquaplaningiem, a krótkie wzdłużne rowki pomiędzy kanałami wgryzają się głęboko w warstwę śniegu, co zwiększa pewność prowadzenia w śnieżnych warunkach. Bloki bieżnika Pirelli Cinturato Winter 3 pokrywają trójwymiarowe lamele otwierające się i zamykające w trakcie hamowania i przyspieszania. Dzięki nim model pozwala szybko zatrzymać pojazd na śliskiej nawierzchni i skutecznie włączać się do ruchu.
Zalety opon Pirelli Cinturato Winter 3
- Lamele 3D dla skutecznego hamowania i pewnego przyspieszania na śniegu
- Zygzakowaty rowek środkowy zwiększający ochronę przed aquaplaningiem
- Gęsta sieć kanałów zapewniających głębokie wgryzanie się w warstwę śniegu
Zastosowanie opon Pirelli Cinturato Winter 3
Opony zimowe przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Cinturato Winter 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/50 R17 |
| Kod producenta | 4563800 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 9,068 kg |







