Opis
Charakterystyka Nexen Nblue HD Plus 195/60 R16 89 V
Nexen N’Blue HD Plus to model klasy średniej o parametrach przekraczającej osiągi tego segmentu. Asymetryczny bieżnik jest przygotowany do jazdy po mokrych oraz suchych nawierzchniach. Cztery szerokie rowki obwodowe w centralnej strefie odpowiadają za usuwanie wody spod czoła opony. System dodatkowych rowków i nacięć minimalizuje ryzyko poślizgu na mokrej drodze. Stabilność podczas pokonywania zakrętów czy w trakcie manewrowania zapewnia wzmocniona obręcz barkowa. Dzięki niej Nexen N’Blue HD Plus może przemieszczać się z większą prędkością, bez strat dla poczucia bezpieczeństwa. Większą stabilność oferują też trzy szerokie, autonomiczne żebra, które dodatkowo obniżają szum i redukują drgania w czasie podróży.
Zalety opon Nexen Nblue HD Plus
- Poprzeczne nacięcia dla zminimalizowania ryzyka aquaplaningu
- Sportowe zacięcie dzięki sztywnej obręczy barkowej stabilizującej jazdę w zakrętach
- Doskonała redukcja drgań i hałasu
Zastosowanie opon Nexen Nblue HD Plus
Opona przeznaczona do samochodów klasy średniej i kompaktowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nexen |
| Model bieżnika | Nblue HD Plus |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/60 R16 |
| Kod producenta | 8807622201349 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 89 (do 580 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,7 kg |







