Opis
Charakterystyka Goodyear UltraGrip Cargo 195/75 R16 107 R
Bez względu na warunki zimowe i obciążenie, ten model zapewnia doskonałą przyczepność oraz wysokie przebiegi. Symetrycznie zaprojektowany wzór bieżnika układa się w centralnej części w kierunkową jodełkę. Zapewnia ona świetna przyczepność na ośnieżonej drodze. Środkową strefę przecina też gładki rowek obwodowy, który błyskawicznie zbiera wodę z powierzchni opony. Dodatkowe dwa kanały odprowadzające posiadają zygzakowate brzegi, aby lepiej wczepiać się w luźny śnieg i zbierać błoto pośniegowe. Bloki Goodyear UltraGrip Cargo pokryte są licznymi lamelami, ustawionymi pod różnym kątem. Zapewniają one stabilne hamowanie oraz utrzymanie prawidłowej trakcji nawet na lodzie.
Zalety opon Goodyear UltraGrip Cargo
- Sztywna konstrukcja odporna na obciążenia
- Wysokie przebiegi dzięki mieszance gumowej odpornej na ścieranie
- Lamele ustawione pod różnym kątem dla lepszej przyczepności w trudnych warunkach oraz dla krótszej drogi hamowania
Zastosowanie opon Goodyear UltraGrip Cargo
Opona przeznaczona do samochodów dostawczych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | dostawczy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | UltraGrip Cargo |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/75 R16 |
| Kod producenta | 586511 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 107 (do 975 kg) |
| Indeks prędkości | R (do 170 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | CEV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,988 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych |







