Opis
Charakterystyka Dębica Frigo HP2 195/55 R16 87 H
To model przystosowany do zimowych wojaży dostępny w rozsądnej cenie. Zaokrąglone krawędzie barków bieżnika skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, poprawiając tym samym jej przyczepność na mokrej nawierzchni. W efekcie skróceniu ulega droga hamowania. Na szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego wpływa również wzór bieżnika, zastosowany w oponie. Rezultatem zoptymalizowanej budowy modelu Dębica Frigo HP2 – innowacyjnej osnowy oraz składników mieszanki gumowej – jest redukcja utraty energii i zmniejszenie oporów toczenia. Masywniejsze klocki bieżnika wydłużają okres eksploatacji opony. Odpowiednie osiągi na suchej drodze i w ujemnych temperaturach to zasługa wzajemnie blokujących się lameli 3D. Pozwalają one uniknąć odkształceń każdej strefie bieżnika.
Zalety opon Dębica Frigo HP2
- Szeroka powierzchnia styku z nawierzchnią dla lepszego hamowania
- Wysoka odporność na odkształcenia dzięki wzajemnie blokującym się lamelom 3D we wszystkich strefach
- Wydłużony okres eksploatacji w stosunku do poprzedniej generacji opony
Zastosowanie opon Dębica Frigo HP2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych na sezon zimowy
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo HP2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/55 R16 |
| Kod producenta | 539161 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 87 (do 545 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8 kg |







