Opis
Charakterystyka Bfgoodrich g-Force Winter 2 205/60 R16 92 H
BFGoodrich g-Force Winter 2 to poprawiona wersja poprzedniej generacji modelu amerykańskiego producenta. Widoczne zmiany zaszły w układzie bieżnika. Nacięcia na jego powierzchni wchodzą głębiej w środkową strefę i krzyżują się ze sobą. To rozwiązanie pozwoliło poprawić właściwości jezdne na drodze pokrytej taflą wody, śniegiem i błotem pośniegowym. Ogumienie skuteczniej usuwa je ze swojej powierzchni, dzięki czemu jest w stanie zachować przyczepność i kontakt z podłożem w jeszcze trudniejszych warunkach. Również mieszanka użyta do produkcji BFGoodrich g-Force Winter 2 jest inna niż w poprzednim modelu. Udało się przez to uzyskać mniejszą masę, co przekłada się na niższe spalanie. Poprawie uległa także odporność na wahania temperatury niezbędna do zachowania prawidłowej elastyczności ogumienia w różnych warunkach.
Zalety opon Bfgoodrich g-Force Winter 2
- Niższa masa i obniżone opory toczenia przekładające się na mniejsze spalanie niż w poprzedniej generacji opony
- Mieszanka gumowa o większej odporności na zużycie i wahania temperatury
- Cicha praca i duża odporność na zużycie
Zastosowanie opon Bfgoodrich g-Force Winter 2
Opona przeznaczona do użytku w samochodach osobowych w sezonie zimowym
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bfgoodrich |
| Model bieżnika | g-Force Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | 010288 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,781 kg |







