Opis
Charakterystyka Westlake Z-401 195/55 R16 91 V
Opona całoroczna Westlake Z-401 została opracowana i wyprodukowana z myślą o wykorzystaniu w samochodach miejskich, przez kierowców o umiarkowanym stylu prowadzenia. Jej konstrukcja wykorzystuje sprawdzone rozwiązania, takie jak kierunkowy bieżnik, układający się w kształt litery V. Opona oferuje dobrą trakcję zarówno na suchej, mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni. Szerokie, skośne rowki odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, a umieszczone pod różnymi kątami lamele zwiększają przyczepność na śniegu. Atutem opony są niskie koszty jej eksploatacji. Poza atrakcyjną ceną ogumienie zapewnia zoptymalizowane opory toczenia, ułatwiające utrzymanie spalania na rozsądnym poziomie.
Zalety opon Westlake Z-401
- Atrakcyjna cena
- Kierunkowy bieżnik skutecznie odprowadzający wodę
- Lamele podnoszące przyczepność na śniegu
Zastosowanie opon Westlake Z-401
Opona jest przeznaczona do całorocznej eksploatacji w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Westlake |
| Model bieżnika | Z-401 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/55 R16 |
| Kod producenta | 6938112622572 |
| Gwarancja | 2 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 7,772 kg |







