Opis
Charakterystyka Uniroyal WinterExpert 235/55 R17 103 V
To najnowszy bieżnik na sezon zimowy autorstwa specjalistów od deszczowych opon – marki Uniroyal. Kierunkowy wzór doskonale zachowuje się na ośnieżonej drodze. Trójwymiarowe rowki w kształcie zygzaka stabilizują oponę i zapewniają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Gęsta sieć połączonych ze sobą rowków gwarantuje szybkie odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego dla najwyższego poziomu przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie struktura uzyskana dzięki wykorzystaniu technologii Shark Skin redukuje do minimum ryzyko aquaplaningu. Uniroyal WinterExpert zbudowana jest z odpornej na zimno mieszanki krzemionkowej, która obniża opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Uniroyal WinterExpert
- Technologia Shark Skin obniżająca ryzyko poślizgu na mokrej drodze
- Trójwymiarowe rowki dla zachowania prawidłowej trakcji na ośnieżonej nawierzchni
- Odporna na ujemną temperaturę mieszanka krzemionkowa, która oferuje również niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Uniroyal WinterExpert
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | WinterExpert |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R17 |
| Kod producenta | 03632120000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 103 (do 875 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,535 kg |







