Opis
Charakterystyka Uniroyal WinterExpert 215/60 R16 99 H
To najnowszy bieżnik na sezon zimowy autorstwa ekspertów od deszczowych opon – marki Uniroyal. Kierunkowy układ doskonale sprawdza się na ośnieżonej szosie. Trójwymiarowe rowki w kształcie zygzaka stabilizują oponę i zapewniają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Gęsta sieć połączonych ze sobą rowków gwarantuje efektywne odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego dla najwyższego poziomu przyczepności na mokrej szosie. Jednocześnie struktura uzyskana dzięki wykorzystaniu technologii Shark Skin redukuje do minimum ryzyko aquaplaningu. Uniroyal WinterExpert zbudowana jest z odpornej na zimno mieszanki krzemionkowej, która oferuje niskie opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Uniroyal WinterExpert
- Technologia Shark Skin ograniczająca ryzyko poślizgu na mokrej drodze
- Trójwymiarowe rowki dla zachowania prawidłowej trakcji na ośnieżonej nawierzchni
- Odporna na ujemną temperaturę mieszanka krzemionkowa, która oferuje również niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Uniroyal WinterExpert
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | WinterExpert |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R16 |
| Kod producenta | 03631820000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,317 kg |







