Opis
Charakterystyka Uniroyal RainSport 5 195/55 R16 87 H
Wszystkie modele Uniroyal zapewniają skuteczne odprowadzanie wody. Ten jednak robi to jeszcze precyzyjniej. Asymetryczny bieżnik RainSport 5 wyposażony został w ulepszoną wersję technologii Skóry Rekina, popularnej w modelach linii RainSport. Uzbrojone w nią rowki obwodowe wyśmienicie odprowadzają wodę, niwelując ryzyko powstawania aquaplaningu, nawet podczas szybkiej jazdy. Nowością są też nowatorskie rowki Aqua-Twist. Usprawniają one drenaż, dzięki czemu znacząco wzrasta przyczepność opony na mokrej nawierzchni. Mieszanka gumowa jest odporna na zużycie, a wzmocniona konstrukcja zewnętrznego barku zapewnia równomierne ścieranie się bieżnika. Natomiast sztywna podstawa wraz z szerokim żebrem centralnym, przekładają się na sportową jazdę na suchej drodze.
Zalety opon Uniroyal RainSport 5
- Usztywniony bark zewnętrzny dla większej stabilności podczas manewrowania, bez względu na pogodę
- Równomierne rozłożenie ciśnienia dla cichszej jazdy
- Doskonała odporność na zniszczenia oraz ścieranie
Zastosowanie opon Uniroyal RainSport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainSport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/55 R16 |
| Kod producenta | 03610170000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 87 (do 545 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 7,527 kg |







