Opis
Charakterystyka Uniroyal RainSport 5 185/55 R15 82 H
Wszystkie modele Uniroyal nastawione są na jak najbardziej skuteczne odprowadzanie wody. Ten jednak robi to jeszcze precyzyjniej. Asymetryczny bieżnik RainSport 5 wyposażono w ulepszoną wersję technologii Skóry Rekina, popularnej w modelach linii RainSport. Uzbrojone w nią rowki obwodowe doskonale odprowadzają wodę, niwelując ryzyko pojawienia się aquaplaningu, nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Pomocnym dodatkiem są też nowatorskie rowki Aqua-Twist. Usprawniają one drenaż, dzięki czemu znacząco wzrasta przyczepność opony na mokrej nawierzchni. Mieszanka gumowa jest odporna na zużycie, a wzmocniona konstrukcja zewnętrznego barku zapewnia równomierne ścieranie się bieżnika. Natomiast sztywna podstawa wraz z szerokim żebrem centralnym, przekładają się na sportową jazdę na suchej drodze.
Zalety opon Uniroyal RainSport 5
- Usztywniony bark zewnętrzny dla większej stabilności podczas manewrowania, bez względu na pogodę
- Równomierny rozkład ciśnienia dla cichszej jazdy
- Doskonała odporność na zniszczenia oraz ścieranie
Zastosowanie opon Uniroyal RainSport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | RainSport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/55 R15 |
| Kod producenta | 03610090000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 82 (do 475 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 6,768 kg |







