Opis
Charakterystyka Uniroyal AllSeasonExpert 3 255/45 R20 105 W
Uniroyal AllSeasonExpert 3 to opony wielosezonowe, które otrzymały kierunkowy wzór bieżnika. Układ rowków ułożony w kształt litery „V” wykorzystuje technologię Shark Skin, która przyspiesza odprowadzanie wody poprzez wyeliminowanie turbulencji powstających w przepływającym strumieniu cieczy. Dzięki temu model skuteczniej chroni przed aquaplaningiem i zapewnia wyższe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Bloki w bocznych obszarach bieżnika Uniroyal AllSeasonExpert 3 mają sztywność zoptymalizowaną tak, aby poprawić prowadzenie i skuteczność hamowania na suchej nawierzchni. Lepsze hamowanie w suchych warunkach to także efekt poprawionego kontaktu z podłożem na całym obszarze bieżnika. Zachowanie przyczepności na śniegu umożliwia odpowiednio duża liczba krawędzi chwytnych, wspomaganych przez lamele o wzorze specjalnie dopasowanym do jazdy po ośnieżonej nawierzchni.
Zalety opon Uniroyal AllSeasonExpert 3
- Technologia Shark Skin usprawniająca odprowadzanie wody dla wyższego bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni
- Sztywność bieżnika w obszarach bocznych zoptymalizowana dla skuteczniejszego hamowania i lepszego prowadzenia na suchej drodze
- Specjalny wzór lameli trakcyjnych poprawiających przyczepność na śniegu
Zastosowanie opon Uniroyal AllSeasonExpert 3
Opony całoroczne przeznaczone do samochodów osobowych o napędzie spalinowym, hybrydowym oraz elektrycznym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Uniroyal |
| Model bieżnika | AllSeasonExpert 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/45 R20 |
| Kod producenta | 03636760000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,944 kg |







