Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 2 185/65 R15 92 T
Ten model ogumienia wielosezonowego doskonale łączy letnie i zimowe parametry opon, oferując pełne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Kierunkowy układ nacięć zapewnia trakcję i skuteczne hamowanie na suchym, mokrym, jak również pokrytym śniegiem asfalcie. Wzór ułożony w kształt litery „V” oferuje wysoką skuteczność w odprowadzaniu wody z powierzchni bieżnika. Model Michelin CrossClimate 2 powstaje z termoadaptacyjnej mieszanki dostosowującej się do zmiennych temperatur panujących w poszczególnych sezonach. Technologia P-edge przyczynia się do wzrostu przyczepności na śniegu. Rozwiązania takie jak V-Ramp czy MaxTouch Construction poprawiają obszar kontaktu z nawierzchnią. Pierwsza z nich wpływa na wzrost skuteczności hamowania na suchej drodze, druga natomiast zwiększa odporność na zużycie dzięki równomiernemu rozkładowi sił podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów.
Cechy opon Michelin CrossClimate 2
- Termoadaptacyjna mieszanka gumowa przystosowana do pracy zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze
- Technologia P-edge podnosząca przyczepność na śniegu
- Niższe zużycie paliwa niż w modelu wcześniejszej generacji dzięki technologii Cool Running
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 2
Opona wielosezonowa przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R15 |
| Kod producenta | 710107 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 6,75 kg |







