Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate+ 185/60 R14 86 H
Model Michelin CrossClimate+ to jeden z czołowych liderów wśród opon całorocznych w Europie. Wyróżnia się idealnie dopracowanymi osiągami na suchej i mokrej nawierzchni, pewnie utrzymuje prawidłową trakcję na śniegu, a do tego oferuje niesamowitą odporność na zużycie.Przyczepność na suchej drodze zapewniają sztywne klocki bieżnika ze sfazowanymi brzegami. Z mokrą nawierzchnią świetnie współpracuje elastyczna mieszanka gumowa, która idealnie przylega do asfaltu, niezależnie od panującej temperatury. Samoblokujące się lamele 3D oraz wzór bieżnika w kształcie litery V przekładają się na natychmiastowe hamowanie. Sztywny bieżnik pozwala wydłużyć przebieg o nawet 28% w odniesieniu do średniego wyniku konkurencyjnych modeli klasy premium. W praktyce oznacza to, że jej użytkowanie wydłuża się aż o jeden rok.
Zalety opon Michelin CrossClimate+
- Model dopuszczony do jazdy w zimowych warunkach
- Trwałość dłuższa o nawet jeden rok w stosunku do konkurencyjnych opon klasy premium
- Doskonałe parametry na mokrej drodze, bez względu na temperaturę
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate+
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate+ |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/60 R14 |
| Kod producenta | 120259 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 86 (do 530 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 7,021 kg |







