Opis
Charakterystyka Taurus WINTER 215/60 R17 96 H
Ten zimowy model bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa w zimowych warunkach. Kierunkowy bieżnik ułożony w kształt litery V charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością na ośnieżonej drodze. Gęsta sieć lameli wspomaga utrzymanie prawidłowej trakcji na pokrytej śniegiem nawierzchni. Szerokie rowki w centralnej strefie oraz dwa zygzakowate rowki obwodowe sprawnie oczyszczają oponę z wody oraz błota pośniegowego. Dzięki odpowiedniemu drenażowi Taurus Winter wykazuje odporność na ryzyko wystąpienia zjawisk aquaplaningu i slushplaningu. Natomiast krzemionkowa mieszanka gumowa dostosowuje się do pracy w szerokim zakresie temperatur.
Zalety opon Taurus WINTER
- Odpowiedni poziom trakcji na śniegu dzięki kierunkowemu ułożeniu rowków
- Wysoka odporność na ryzyko wystąpienia zjawisk aquaplaningu i slushplaningu
- Krzemionkowa mieszanka gumowa zapewniająca odpowiednią elastyczność opony nawet w niskich temperaturach
Zastosowanie opon Taurus WINTER
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Taurus |
| Model bieżnika | WINTER |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R17 |
| Kod producenta | 603414 |
| Data produkcji | 2026 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9,831 kg |







