Opis
Charakterystyka Taurus SUV WINTER 225/60 R18 104 H
Opony Taurus SUV Winter to zimowy model klasy ekonomicznej przeznaczony do samochodów typu SUV. Ogumienie wyposażono w kierunkowy bieżnik z nowoczesnym systemem lameli, rowków i klocków, które wspólnie umożliwiają zapewnienie optymalnej przyczepności. Taka konstrukcja przekłada się również na możliwość efektywnego odprowadzania wody i skuteczną ochronę przed aquaplaningiem. W oponach Taurus SUV Winter wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową zawierającą krzemionkę. Dzięki niej ogumienie może utrzymywać elastyczność również w niskich temperaturach występujących w sezonie zimowym.
Zalety opon Taurus SUV WINTER
- Krzemionkowa mieszanka gumowa zachowująca elastyczność również w niskich temperaturach
- Układ rowków poprowadzonych tak, aby możliwie skutecznie chronić przed aquaplaningiem
- Mikrożebra umieszczone w rowkach bieżnika dla poprawy przyczepności na śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Taurus SUV WINTER
Opony Taurus SUV Winter są przeznaczone do samochodów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Taurus |
| Model bieżnika | SUV WINTER |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/60 R18 |
| Kod producenta | 417493 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 12,788 kg |







