Opis
Charakterystyka Kumho Wintercraft WP72 235/45 R19 99 V
Opona Kumho Wintercraft WP72 powstała z myślą o kierowcach ceniących sobie bezpieczną i komfortową jazdę w zimowych warunkach. Model wyposażony jest w asymetryczny wzór bieżnika, który bardzo dobrze radzi sobie z hamowaniem w zimowej aurze, co umożliwia mu sieć trójwymiarowych lameli na klockach bieżnika. Asymetryczny układ nacięć zapewnia też bezpieczne prowadzenie i wysoką stabilność w zakrętach. Specjalnie zaprojektowany układ rowków może również szybko usunąć nadmiar wody spod opony, co obniża ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Bieżnik zużywa się powoli i równomiernie, zapewniając zachowanie wysokich parametrów przez długi czas.
Zalety opon Kumho Wintercraft WP72
- Precyzyjne hamowanie również na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni
- Skuteczna redukcja hałasów oraz szumów i drgań
- Szybkie odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego
Zastosowanie opon Kumho Wintercraft WP72
Opona przeznaczona jest do samochodów osobowych, również tych ze sportowym zacięciem.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Kumho |
| Model bieżnika | Wintercraft WP72 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R19 |
| Kod producenta | 8808956665197 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 6 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 12,192 kg |







