Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 850 P 255/45 R20 101 V
Technologie zastosowane w modelu Continental WinterContact TS 850 P umożliwiają bezpieczną jazdę w wymagających warunkach zimowych. Precision Plus daje pełną kontrolę jazdy na pokrytej śniegiem drodze. Gęsto ułożone lamele zapewniają wysoki poziom przyczepności podczas przemieszczania się po warstwie śniegu przykrywającej asfalt. Utrzymanie prawidłowej trakcji to także zasługa układu bieżnika S-Grip. Gęsto ułożone szczeliny szybko i efektywnie usuwają śnieg z powierzchni opony. Continental WinterContact TS 850 P wyposażono również w technologię wspierającą hamowanie. Bloki bieżnika Active Band blokują się w kontakcie ze śniegiem. W efekcie dystans hamowania ulega skróceniu, nawet na śliskich nawierzchniach.
Zalety opon Continental WinterContact TS 850 P
- Krótsza ściana boczna dla pełnej kontroli w czasie pokonywania zakrętów
- Gęsta sieć lameli poprawiających przyczepność na śniegu
- Skuteczne hamowanie na śniegu i lodzie
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 850 P
Opona przeznaczona do samochodów średniej i wysokiej klasy o dużej mocy i pojemności silnika.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 850 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/45 R20 |
| Kod producenta | 03544490000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 101 (do 825 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Waga | 14,984 kg |







