Opis
Charakterystyka Nokian Tyres Powerproof 1 245/45 R19 102 Y
Nokian Tyres Powerproof 1 to letni model klasy UHP opracowany do samochodów o dużej mocy. Asymetryczny bieżnik został w nim podzielony na dwie strefy bezpieczeństwa. Strefa zewnętrzna otrzymała solidnie zbudowany i zamknięty bark, który dostarcza wysoką stabilność i pewność podczas dynamicznego prowadzenia. Otwarta strefa wewnętrzna wykorzystuje otwarte kanaliki w kształcie trąbki, które zoptymalizowano do maksymalnie skutecznego odprowadzania wody. Mieszanka gumowa Power Sense stosowana do produkcji opon Nokian Tyres Powerproof 1 również poprawia bezpieczeństwo na mokrej drodze, a ponadto zwiększa odporność bieżnika na ścieranie i redukuje opory toczenia. Wzór umieszczony w rowkach bieżnika jest natomiast odpowiedzialny za odpowiedni przepływ powietrza i redukcję hałasu toczenia.
Zalety opon Nokian Tyres Powerproof 1
- Mocny bark zewnętrzny zapewniający wysoką stabilność podczas dynamicznej jazdy
- Otwarte kanały w kształcie trąbki na barku wewnętrznym dla wysokiego bezpieczeństwa na mokrej drodze
- Rowki zmniejszające hałas toczenia
Zastosowanie opon Nokian Tyres Powerproof 1
Opony letnie przeznaczone do samochodów osobowych o dużej mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Nokian Tyres |
| Model bieżnika | Powerproof 1 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/45 R19 |
| Kod producenta | T433276 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,5 kg |







