Opis
Charakterystyka Continental PremiumContact 7 215/55 R18 99 V
Continental PremiumContact 7 to opona zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoką skuteczność zarówno w samochodach z napędem spalinowym, jak i elektrycznym. Konstrukcja dostosowana do rozmiaru przekłada się na zachowanie bezpieczeństwa i przyczepności niezależnie od rodzaju napędu. Innowacyjna mieszanka RedChili umożliwia skuteczne hamowanie już od pierwszych pokonanych metrów. Składniki mieszanki przekładają się na wysoką przyczepność nawet w niskich temperaturach, bez konieczności rozgrzewania ogumienia. W efekcie Continental PremiumContact 7 sprawdza się także w przejściowych okresach wiosny oraz jesieni. Ogumienie wykorzystuje bieżnik o budowie adaptacyjnej. Dzięki temu otwory w bocznych strefach bieżnika pozostają otwarte podczas jazdy na wprost, co poprawia skuteczność odprowadzania wody. W trakcie pokonywania zakrętów otwory zamykają się, a strefa kontaktu z podłożem przesuwa na zewnątrz. Dzięki temu więcej gumy styka się z asfaltem, a przyczepność wzrasta. W rezultacie model zapewnia pełne bezpieczeństwo na mokrej szosie oraz znakomite prowadzenie w czasie jazdy na suchej nawierzchni.
Zalety opon Continental PremiumContact 7
- Adaptacyjny wzór bieżnika łączący skuteczne odprowadzanie wody i perfekcyjne prowadzenie na suchej drodze
- Mieszanka RedChili dla skutecznego hamowania bez potrzeby rozgrzewania ogumienia
- Konstrukcja dopasowana do rozmiaru, dzięki czemu opona oferuje swoje pełne możliwości w każdym typie napędu
Zastosowanie opon Continental PremiumContact 7
Opona przeznaczona do użytku w samochodach osobowych w sezonie letnim.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | PremiumContact 7 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R18 |
| Kod producenta | 03130420000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,253 kg |







