Opis
Charakterystyka Continental PremiumContact 6 265/45 R21 108 H
To model opony, który wyróżnia się wśród innych propozycji dla wymagających kierowców. Ograniczenie drogi hamowania, perfekcyjne trzymanie się nawierzchni podczas pokonywania zakrętów i opracowane przez Continental technologie ochrony ogumienia przyczyniły się do wysokich wyników w niezależnych testach m.in. Auto Bild. Doskonałe opinie to efekt dopracowania detali. Zaawansowana mieszanka Safety Silica sprawia, że opona optymalnie dopasowuje się do nawierzchni niezależnie od jej stanu czy wilgotności. Ogumienie sprawdza się podczas najbardziej wymagających tras. To efekt zabezpieczeń technicznych oraz wzmocnionej konstrukcji opartej na makroblokach. Wybrane rozmiary wykorzystują także technologię ContiSeal, czyli system szybkiego uszczelniania drobnych przebić ogumienia.
Zalety opon Continental PremiumContact 6
- Nowoczesny układ bieżnika zapewniający skuteczne odprowadzanie wody
- Technologia ochrony ogumienia w przypadku ewentualnego uszkodzenia
- Wzmocnienie części konstrukcyjnej pod kątem jazdy w wymagających warunkach
Zastosowanie opon Continental PremiumContact 6
Opona przeznaczona do samochodów osobowych – szczególnie w przypadku, gdy pokonują one wymagające i trudne trasy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | PremiumContact 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/45 R21 |
| Kod producenta | 03581640000 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 108 (do 1000 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 15,249 kg |







