Opis
Charakterystyka Continental CrossContact LX Sport 235/55 R19 105 W
Letnia opona Continental CROSSCONTACT LX SPORT klasy premium przeznaczona jest do samochodów z napędem 4×4.
Asymetryczny wzór bieżnika gwarantuje doskonałe zachowanie się opony zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni. Bieżnik podzielony został na dwie części: wewnętrzna część odpowiada za zachowanie na powierzchni mokre, natomiast zewnętrzna – na suchej i przy pokonywaniu zakrętów.
Dzięki otwartemu barkowi zewnętrznemu opona zapewnia dobre prowadzenie pojazdu i hamowanie na drodze i w lekkim terenie.
Cztery głębokie i szerokie rowki obwodowe rozszerzają się ku górze, co zapewnia bardzo dobrą odporność na aquaplaning i ogranicza uszkodzenia opony, zapobiegając wbijaniu się w nią kamieni.
Trzy obwodowe żebra w części środkowej bieżnika odpowiadają za wysoką precyzję kierowania, dużą stabilność podczas jazdy na wprost oraz płynne i ciche toczenie się opony.
Wysokiej klasy materiały użyte w procesie produkcji zapewniają długą żywotność i wytrzymałość opony, a nowoczesna mieszanka gumowa sprawdza się w szerokim zakresie temperatur. Odpowiednio zaprojektowany wzór bieżnika sprawia, że opona zużywa się równomiernie, co znacząco wpływa na jej długą żywotność.
Zalety opon Continental CrossContact LX Sport
-
Jakość klasy premium.
-
Doskonała przyczepność na mokrej i suchej powierzchni.
-
Wysoka jakość wykonania.
-
Długa żywotność opony.
-
Doskonale sprawdza się w terenie.
Zastosowanie opon Continental CrossContact LX Sport
Produkt przeznaczony dla samochodów osobowych z napędem 4×4 oraz SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | CrossContact LX Sport |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R19 |
| Kod producenta | 03543200000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 105 (do 925 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Land Rover / Range Rover (LR) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,928 kg |







