Opis
Charakterystyka Rotalla RH02 185/55 R14 80 H
Rotalla RH02 to model opon letnich, który za niewysoką cenę może zaoferować cichą i komfortową, a zarazem spokojną i bezpieczną jazdę. Asymetryczny bieżnik wykorzystuje w strefie centralnej podwójne żebro z rowkiem środkowym. Żebro poprawia stabilność kierunkową podczas podróży z wyższą prędkością, a dodatkowo jego konstrukcja obniża hałas toczenia. Zabudowane bloki w strefach bocznych zapewniają odpowiednią stabilność w zakrętach. Bieżnik Rotalla RH02 wykorzystuje układ kanałów o zakrzywionej konstrukcji. Dzięki nim może skutecznie odprowadzać nadmiar wody spod opony, co pozwala zachować przyczepność na mokrej nawierzchni i zmniejsza szanse wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Dodatkowo zakrzywiona konstrukcja rowków powoduje również redukcję hałasu, co także poprawia komfort podróżowania.
Zalety opon Rotalla RH02
- Podwójne żebro z rowkiem środkowym dla lepszej stabilności kierunkowej
- Zakrzywione rowki dla efektywnego odprowadzania wody
- Konstrukcja bieżnika zoptymalizowana w zakresie obniżenia hałasu dla wyższego komfortu jazdy
Zastosowanie opon Rotalla RH02
Opony na sezon letni przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Rotalla |
| Model bieżnika | RH02 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/55 R14 |
| Kod producenta | 6958460909415 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 3 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 80 (do 450 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 6,62 kg |







