Opis
Charakterystyka Radar DIMAX 4 SEASON 235/60 R16 100 H
Radar Dimax 4 Season to całoroczny model wyposażony w bieżnik asymetryczny. Cztery szerokie kanały obwodowe umożliwiają skuteczne odprowadzanie wody z powierzchni styku bieżnika z podłożem. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo jazdy w mokrych warunkach oraz poprawia się odporność na aquaplaning. Jednocześnie asymetryczny układ bloków pozwala utrzymać stabilne prowadzenie na suchej drodze. Bloki bieżnika pokrywa gęsta sieć lameli, które zapewniają lepszą przyczepność na śniegu, błocie pośniegowym oraz na mokrej nawierzchni. Na całoroczne możliwości modelu Radar Dimax 4 Season wpływa również podwójna mieszanka gumowea, która utrzymuje optymalną elastyczność zarówno w letnich, jak i zimowych temperaturach. Dzięki odpowiednio dobranej sekwencji bloków bieżnika udało się także zredukować hałas toczenia, co korzystnie wpływa na komfort jazdy.
Zalety opon Radar DIMAX 4 SEASON
- Gęsta sieć lameli zapewniająca przyczepność w śliskich warunkach
- Podwójna mieszanka gumowa utrzymująca optymalną sztywność w szerokim zakresie temperatur
- Sekwencja bloków bieżnika zoptymalizowana w zakresie redukcji hałasu
Zastosowanie opon Radar DIMAX 4 SEASON
Opony całoroczne do samochodów osobowych oraz aut typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Radar |
| Model bieżnika | DIMAX 4 SEASON |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/60 R16 |
| Kod producenta | 8886459520076 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 2 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 100 (do 800 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 12,654 kg |







