Opis
Charakterystyka Goodyear EfficientGrip Performance 225/40 R18 92 W
To jeden z pierwszych modeli, jakie stworzono z naciskiem na ochronę środowiska. Opona nastawiona jest na oszczędność paliwa oraz długi okres użytkowania. Do tego charakteryzuje się przyczepnością klasy premium, a także wysoką skutecznością hamowania. Ten ostatni parametr to zasługa technologii Active Braking. Poprawiony obszar styku ogumienia z nawierzchnią przekłada się na doskonałe hamowanie. Technologia Wear Control zapewnia wysoką przyczepność nawet na mokrym asfalcie. Goodyear EfficientGrip Performance oferuje też wydłużony okres użytkowania. Niskie opory toczenia wynikają z zastosowania mieszanki gumowej FuelSaving.
Zalety opon Goodyear EfficientGrip Performance
- Skuteczne hamowanie za sprawą technologii Active Braking
- Ograniczone straty energii dzięki mieszance gumowej FuelSaving
- Wydłużony okres eksploatacji
Zastosowanie opon Goodyear EfficientGrip Performance
Opona przeznaczona do samochodów osobowych z mocnym silnikiem.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | EfficientGrip Performance |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 528414 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 8,5 kg |
| Informacje dodatkowe | OE FIAT |







