Opis
Charakterystyka Goodyear EfficientGrip Performance 2 205/55 R16 91 V
Model zdobył uznanie wśród kierowców za sprawą doskonałego komfortu jazdy i zrównoważonych osiągów, połączonych z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Elastyczny bieżnik Goodyear EfficientGrip Performance 2 idealnie dostosowuje się do warunków na drogach. Dzięki temu ogumienie ściera się równomiernie i zachowuje swoje wysokie właściwości jezdne w bardzo szerokim zakresie temperatur. Mieszanka gumowa pozwala na swobodną pracę bloków i kanałów odpowiedzialnych za odprowadzanie wody spod czoła opony. Natomiast usztywnione szerokie żebra w centralnej strefie bieżnika przekładają się na stabilność w zakrętach. Zwiększona liczba krawędzi chwytających znacznie ułatwia hamowanie na mokrej nawierzchni.
Zalety opon Goodyear EfficientGrip Performance 2
- Szerokie żebra w strefie centralnej dla wyższej stabilności jazdy
- Poprawione hamowanie na mokrej nawierzchni o 7% w stosunku do poprzedniego modelu
- Bardziej elastyczny bieżnik dla większej wytrzymałości
Zastosowanie opon Goodyear EfficientGrip Performance 2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | EfficientGrip Performance 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 542449 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,335 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych |







