Opis
Charakterystyka Fulda Kristall Control HP2 195/55 R15 85 H
Rolą Fulda Kristall Control HP2 jest doskonale spisywać się na drodze w sezonie zimowym. Ogumienie zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy dzięki łączeniu różnych rodzajów nacięć sprofilowanych do spełniania odmiennych funkcji z dobraną mieszanką gumową. Model posiada zatem sieć rowków Snow Catcher w środkowej części bieżnika. Chwytają się one śniegu, gwarantując pełną stabilność i precyzję prowadzenia. Lamele Bubble Blades wspomagają hamowanie i pokonywanie zakrętów na śliskich nawierzchniach. Liczne rowki Aqua Flow odprowadzają wodę oraz błoto pośniegowe na zewnątrz ogumienia. Opona produkowana jest z gumy z domieszką krzemionki, która pozytywnie wpływa na trakcję w niskich temperaturach.
Zalety opon Fulda Kristall Control HP2
- Rowki i lamele zapewniające maksymalne bezpieczeństwo na śniegu
- Płaski kontur, równomiernie rozkładający ciśnienie w oponie i poprawiający obszar styku z nawierzchnią
- Kierunkowy bieżnik dla większej sterowności i przyczepności na mokrej oraz zaśnieżonej drodze
Zastosowanie opon Fulda Kristall Control HP2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i sedanów klasy średniej.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Fulda |
| Model bieżnika | Kristall Control HP2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/55 R15 |
| Kod producenta | 532453 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 85 (do 515 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,601 kg |







