Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 2 315/30 R22 107 V
Pirelli Scorpion Winter 2 to model opracowany tak, aby zapewnić wysokie parametry w sezonie zimowym, przy utrzymaniu pełnego zakresu bezpieczeństwa. Ogumienie jest dedykowane samochodom w nadwoziu SUV o wysokich osiągach. Kierunkowy bieżnik z nacięciami V-Shape ciągnącymi się od barku do barku wpływa na doskonałe zachowanie na śniegu. W centralnej części bieżnika umieszczono krawędzie śnieżne, zapewniające więcej przestrzeni do zatrzymywania śniegu, co zwiększa wydajność na ośnieżonych nawierzchniach. Wydajność na mokrej nawierzchni zapewniają natomiast zoptymalizowane rowki oraz dopasowane fazowanie nacięć głównych. Dzięki temu bieżnik dysponuje dodatkową przestrzenią do odprowadzania wody i lepszą odpornością na aquaplaning. Trójwymiarowe nacięcia na klockach bieżnika oferują znakomitą skuteczność hamowania w każdych warunkach – na mokrej, ośnieżonej, a także suchej nawierzchni. Ich obecność korzystnie wpływa również na odporność na zużycie.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter 2
- Trójwymiarowe lamele dla wysokiej skuteczności hamowania w każdych warunkach i lepszej odporności na ścieranie
- Krawędzie śnieżne w części centralnej zapewniające wyższą wydajność na śniegu
- Odpowiednie fazowanie nacięć głównych zapewniające więcej przestrzeni do odprowadzania wody
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter 2
Opony przeznaczone do użytku w sezonie zimowym w samochodach typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 315/30 R22 |
| Kod producenta | 4140400 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 107 (do 975 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 74 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | Opona przystosowana do kamperówTechnologia zmniejszająca hałas |
| Waga | 16,111 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV|Technologia Pirelli Noise Cancelling System (PNCS) – opony o obniżonej emisji dźwięku|Technologia Pirelli Noise Cancelling System (PNCS) – opony o obniżonej emisji dźwięku |







