Opis
Charakterystyka Dunlop SP Winter Sport 4D 225/55 R17 101 H
Dunlop SP Winter Sport 4D to lekki model ogumienia – idealny do samochodów sportowych – który doskonale sprawdza się w każdych warunkach występujących zimą. Barkowa część bieżnika wyposażona jest w liczne klocki zakończone krawędziami. Chwytają się one nawierzchni, bez względu na to, czy jest ona oblodzona, zaśnieżona, mokra czy sucha. Klocki ulokowane w centralnej części bieżnika wyposażono w głębokie wcięcia. Wpływają one na bardzo dobrą trakcję podczas ruszania, nagłego hamowania i podjazdu pod górę. Kierunkowe rowki tego zimowego modelu usuwają wodę oraz błoto pośniegowe, co ogranicza poślizg na mokrej nawierzchni. Opona produkowana jest z mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. Gwarantuje to doskonałą przyczepność w niskich temperaturach oraz większą odporność na ścieranie.
Zalety opon Dunlop SP Winter Sport 4D
- Mieszanka przystosowana do pracy w niskich temperaturach i obniżająca zużycie
- Technologia hybrydowej osnowy dla ochrony przed zniekształceniem opony przy dużych prędkościach
- Bardziej płaski profil bieżnika zwiększający obszar styku opony z nawierzchnią
Zastosowanie opon Dunlop SP Winter Sport 4D
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o większej mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | SP Winter Sport 4D |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R17 |
| Kod producenta | 530156 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 101 (do 825 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 11,84 kg |
| Informacje dodatkowe | OE MERCEDES BENZ |







