Opis
Charakterystyka Dębica Frigo 2 185/65 R14 86 T
Dębica Frigo 2 to opona klasy ekonomicznej, wyposażona w sprawdzone technologie koncernu Goodyear. Bezpieczną jazdę na ośnieżonej drodze gwarantuje sieć lameli gęsto ułożonych na powierzchni bieżnika. Dzięki ich odpowiedniemu rozplanowaniu udało się poszerzyć obszar styku z podłożem. Skutkuje to nie tylko lepszą przyczepnością, ale również skuteczniejszym hamowaniem. Lamele współpracują ze sobą w trakcie jazdy po błocie pośniegowym, zachowując maksymalną kontrolę prowadzenia. Dopracowane możliwości tego zimowego modelu to również efekt mieszanki gumowej wzbogaconej o żywicę i krzemionkę. Żywica zachowuje swoje „lepkie” właściwości zimą, a krzemionka reguluje elastyczne cechy ogumienia, nawet w ujemnych temperaturach.
Zalety opon Dębica Frigo 2
- Nowoczesne technologie poprawiające bezpieczeństwo jazdy w atrakcyjnej cenie
- Kierunkowy wzór bieżnika dla lepszej przyczepności na śniegu
- Zminimalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu dzięki szerokim rowkom odprowadzającym wodę
Zastosowanie opon Dębica Frigo 2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i średniej klasy osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R14 |
| Kod producenta | 539575 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 86 (do 530 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 6,75 kg |







