Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 850 P 295/45 R20 114 V
Technologie zastosowane w modelu Continental WinterContact TS 850 P umożliwiają bezpieczną jazdę w wymagających warunkach zimowych. Precision Plus daje pełną kontrolę nad pojazdem na pokrytej śniegiem nawierzchni. Gęsto ułożone lamele oferują wysoki poziom przyczepności w trakcie jazdy po warstwie śniegu przykrywającej asfalt. Utrzymanie prawidłowej trakcji to również zasługa układu bieżnika S-Grip. Gęsto ułożone szczeliny szybko i efektywnie usuwają śnieg z powierzchni opony. Continental WinterContact TS 850 P wyposażono również w technologię wspierającą hamowanie. Bloki bieżnika Active Band blokują się w kontakcie ze śniegiem. W efekcie dystans hamowania ulega skróceniu, nawet na śliskich nawierzchniach.
Zalety opon Continental WinterContact TS 850 P
- Krótsza ściana boczna dla większej kontroli w czasie pokonywania zakrętów
- Gęsta sieć lameli zapewniających przyczepność na śniegu
- Efektywne hamowanie na śniegu i lodzie
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 850 P
Opona przeznaczona do samochodów średniej i wysokiej klasy o dużej mocy i pojemności silnika.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 850 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 295/45 R20 |
| Kod producenta | 03555270000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 114 (do 1180 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 75 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 15,771 kg |







