Opis
Charakterystyka Fulda SportControl 2 235/40 R19 96 Y
Fulda SportControl 2 to model klasy budżetowej zapewniający sportowe wrażenia z jazdy. Szerokie i sztywne barki gwarantują wysoką przyczepność, nawet podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty. Opona zachowuje kontakt z drogą pełnym obszarem styku. Jest również odporna na deformacje. Osiągi na mokrych nawierzchniach wspomaga skuteczny drenaż Multiple AquaFlow. Fulda SportControl 2 szybko się osusza, nie tracąc swoich parametrów podczas deszczowej aury. Przyczepność wspomaga krzemionka w składzie mieszanki gumowej. Lekka konstrukcja ogumienia również sprzyja osiągom, a dodatkowo obniża jego zużycie i pozwala na niższe spalanie paliwa.
Zalety opon Fulda SportControl 2
- Równomierne zużycie bieżnika dzięki zoptymalizowanemu kątowi styku opony z nawierzchnią
- Mieszanka gumowa z krzemionką dla lepszej przyczepności na mokrej drodze
- Szeroki obszar styku z podłożem zapewniający skuteczne hamowanie
Zastosowanie opon Fulda SportControl 2
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i o podwyższonej mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Fulda |
| Model bieżnika | SportControl 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/40 R19 |
| Kod producenta | 579490 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 9,7 kg |







