Opis
Charakterystyka Barum Polaris 6 225/60 R16 102 V
Barum Polaris 6 to zimowy model z bieżnikiem kierunkowym. Klocki bieżnika pokryto lamelami środkowymi oraz równoległymi. Obecność dwóch różnych typów lameli pomaga utrzymać przyczepność na śliskich zimowych nawierzchniach, a do tego zwiększa precyzję prowadzenia na zaśnieżonej drodze. Bieżnik Barum Polaris 6 wykorzystuje także śnieżno-wodne kieszenie Snaqua – specjalne wgłębienia w ściankach bieżnika przyspieszają odprowadzanie wody podczas jazdy na mokrej nawierzchni, a także zapewniają dodatkowe krawędzie pozwalające bieżnikowi mocniej chwytać się warstwy śniegu. Wzór bieżnika zmienia się wraz z postępującym zużyciem, co umożliwia zachowanie parametrów ogumienia w długim okresie. Możliwość zapewnienia długiego okresu użytkowania to również efekt optymalnego rozmieszczenia sił nacisku bieżnika na nawierzchnię drogi. Ponadto konstrukcja wewnętrzna opon Barum Polaris 6 oraz mieszanka gumowa wykorzystywana do produkcji bieżnika zostały dobrane tak, aby zredukować opory toczenia i poprawić efektywność energetyczną ogumienia.
Zalety opon Barum Polaris 6
- Równoległe i środkowe lamele dla lepszego prowadzenia na śniegu
- Kieszenie Snaqua usprawniające przepływ wody przez bieżnik oraz zapewniające dodatkowe krawędzie chwytające się warstwy śniegu
- Mieszanka gumowa oraz konstrukcja zoptymalizowane dla obniżenia oporów toczenia i niższego spalania
Zastosowanie opon Barum Polaris 6
Opony zimowe przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Barum |
| Model bieżnika | Polaris 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/60 R16 |
| Kod producenta | 15415410000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,119 kg |







