Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 285/45 R21 113 W
To propozycja dla kierowców, którzy wymagają większych osiągów w zimowych warunkach. Wówczas oszczędzanie na bezpieczeństwie po prostu się nie opłaca. Pirelli Scorpion Winter jest oponą klasy premium. Jej kierunkowy wzór stworzony jest z regularnie ułożonych klocków i rowków. Taki układ przekłada się na doskonałe parametry, bez względu na to, czy pada śnieg, deszcz, czy też opona musi poruszać się po oblodzonej nawierzchni. Zmieniony profil tego modelu wpłynął na zwiększenie strefy styku ogumienia z podłożem. Większa powierzchnia wyższą przyczepnością. Wspomaga ją również mieszanka gumowa, z której produkowany jest model Scorpion Winter. Zapewnia ona właściwą elastyczność gumy w niskiej temperaturze. Mróz nie wpływa na jej właściwości.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter
- Zmieniony kształt profilu dla jeszcze większego obszaru styku opony z nawierzchnią
- Lepsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego dzięki dwu- i czterokanałowym rowkom
- Ulepszona mieszanka gumowa, utrzymująca doskonałe właściwości czepne w niskich temperaturach
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter
Opona przeznaczona do samochodów typu SUV i crossover.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 285/45 R21 |
| Kod producenta | 8019227407310 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 113 (do 1150 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Bentley (B1) |
| Waga | 15,545 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV |







