Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 2 285/40 R22 110 W
Pirelli Scorpion Winter 2 to model zaprojektowany tak, aby zaoferować wysokie parametry w sezonie zimowym, przy zachowaniu pełnego zakresu bezpieczeństwa. Ogumienie jest dedykowane samochodom w nadwoziu SUV, które dysponują wysokimi osiągami. Kierunkowy bieżnik z nacięciami V-Shape rozciągniętymi od barku do barku wpływa na doskonałą przyczepność na śniegu. W centralnej strefie bieżnika umieszczono krawędzie śnieżne, zapewniające więcej przestrzeni do zatrzymywania śniegu, co podnosi wydajność na ośnieżonych nawierzchniach. Skuteczność na mokrej nawierzchni zapewniają natomiast zoptymalizowane rowki oraz dopasowane fazowanie nacięć głównych. Dzięki temu bieżnik dysponuje dodatkową przestrzenią do odprowadzania wody i wyższą odpornością na aquaplaning. Trójwymiarowe nacięcia na klockach bieżnika zapewniają znakomitą skuteczność hamowania w każdych warunkach – na mokrej, ośnieżonej, a także suchej nawierzchni. Ich obecność korzystnie wpływa również na odporność na zużycie.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter 2
- Trójwymiarowe lamele dla wysokiej skuteczności hamowania w każdych warunkach i lepszej odporności na ścieranie
- Krawędzie śnieżne w części centralnej zapewniające wyższą wydajność na śniegu
- Odpowiednie fazowanie nacięć głównych zapewniające więcej przestrzeni do odprowadzania wody
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter 2
Opony przeznaczone do użytku w sezonie zimowym w samochodach typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 285/40 R22 |
| Kod producenta | 4295300 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 110 (do 1060 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Lamborghini PHEV (L1) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznychLT |
| Waga | 15,563 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV|Technologia Elect-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych |







