Opis
Charakterystyka Pirelli Scorpion Winter 2 235/60 R18 107 V
Pirelli Scorpion Winter 2 to model opracowany tak, aby zapewnić wysokie parametry w sezonie zimowym, przy zachowaniu pełnego zakresu bezpieczeństwa. Ogumienie jest dedykowane samochodom w nadwoziu SUV o wysokich osiągach. Kierunkowy bieżnik z nacięciami V-Shape ciągnącymi się od barku do barku wpływa na doskonałą przyczepność na śniegu. W centralnej części bieżnika umieszczono krawędzie śnieżne, zapewniające więcej przestrzeni do zatrzymywania śniegu, co podnosi wydajność na ośnieżonych nawierzchniach. Wydajność na mokrej nawierzchni zapewniają natomiast zoptymalizowane rowki oraz dopasowane fazowanie nacięć głównych. Dzięki temu bieżnik dysponuje dodatkową przestrzenią do odprowadzania wody i wyższą odpornością na aquaplaning. Trójwymiarowe nacięcia na klockach bieżnika oferują znakomitą skuteczność hamowania w każdych warunkach – na mokrej, ośnieżonej, a także suchej drodze. Ich obecność korzystnie wpływa także na odporność na zużycie.
Zalety opon Pirelli Scorpion Winter 2
- Trójwymiarowe lamele dla wysokiej skuteczności hamowania w każdych warunkach i lepszej odporności na ścieranie
- Krawędzie śnieżne w części centralnej zapewniające wyższą wydajność na śniegu
- Odpowiednie fazowanie nacięć głównych zapewniające więcej przestrzeni do odprowadzania wody
Zastosowanie opon Pirelli Scorpion Winter 2
Opony przeznaczone do użytku w sezonie zimowym w samochodach typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Scorpion Winter 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/60 R18 |
| Kod producenta | 4136700 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 107 (do 975 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 13,103 kg |
| Informacje dodatkowe | SUV |







