Opis
Charakterystyka Pirelli Powergy 235/55 R18 104 V
Ten gwarantujący wysokie osiągi i odporność na trudne warunki model może pochwalić się również oryginalnym designem, który zdecydowanie przyciąga wzrok. Eliptyczne nacięcia w strefie barkowej, wraz z szerokimi rowkami obwodowymi, skutecznie usuwają nadmiar wody z powierzchni opony. System drenażu doskonale zabezpiecza Pirelli Powergy przed ryzykiem aquaplaningu. Osiągi na suchej nawierzchni to domena sztywnego żebra centralnego. Dzięki niemu nawet przy dużych prędkościach opona zachowuje pełną stabilność i pozwala skutecznie zatrzymać pojazd. Nacięcia w kształcie płetw rekina zwiększają kontakt bieżnika z nawierzchnią oraz odpowiadają za redukcję szumów i drgań.
Zalety opon Pirelli Powergy
- Długi okres użytkowania dzięki wytrzymałej na zużycie polimerowej mieszance gumowej
- Eliptyczne nacięcia na obręczy barkowej dla szybszego odprowadzania wody
- Nacięcia w kształcie płetw rekina poprawiające przyczepność i tłumiące drgania
Zastosowanie opon Pirelli Powergy
Opona przeznaczona do samochodów osobowych oraz SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Powergy |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R18 |
| Kod producenta | 3926000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 11,023 kg |







